Aktualności - Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktualności szkolnych. Kliknij na zdjęcie z interesującej Cię galerii żeby zobaczyć więcej zdjęć:

Sady Klemensa
Piękna pogoda zachęciła klasy 3c i 2e do wzięcia udziału w wycieczce do Sadów Klemensa, które znajdują się w Podskarbicach Szlacheckich w powiecie rawskim. Sady Klemensa to obszar rolniczy, zajmują one 45% powierzchni rolnej gminy. Uprawiane są u głównie jabłonie i wiśnie, a w miejscu, gdzie obecnie jest Rodzinny Park, kilkadziesiąt lat temu funkcjonowały prawdziwe sady. Dzieci wzięły udział w warsztatach ogrodniczych, na których poznały budowę kwiatów i mogły samodzielnie zasadzić własną roślinkę. Udało się również wygospodarować trochę czasu na harce na świeżym powietrzu. Leśny tor przeszkód, trampoliny, relaks pośród drzew na hamakach pozwolił wrócić myślami do letnich, beztroskich dni i nabrać sił i ochoty na kolejne tygodnie nauki.

Nauka na multi sposobów
4 października klasa 3c pojechała do MultiCentrum. MulitCentrum to interaktywna placówka dydaktyczna, która korzysta z najnowszych osiągnięć technologii informatycznych w celach edukacyjnych. Nauka odbywa się tu poprzez zabawę. Uczniowie zamienili się w inżynierów, tworząc konstrukcje z klocków k’nex, grafików – pracując na komputerach i tworząc wirtualne modele 3D. Poznały również, w jakich środowiskach żyją zwierzęta. Kolejna wizyta w MulitCentrum jest już zaplanowana w listopadzie.

Dnia 4 października br. w ramach edukacji literackiej gościliśmy w naszej szkole Pana Tomasza Sobanię, który bardzo ciekawie opowiadał nam o warsztacie młodego pisarza oraz swoich dwóch książkach fantasy Speculo i Nowy Świt.

Mrówki i modliszka
19 września do klasy 3c przyszedł brat Jasia – Filip. Filip ma w domu kolonię mrówek żniwiarek i modliszkę gwinejską. To właśnie je pokazał uczniom i opowiedział o ich zwyczajach. Wszyscy mogli zobaczyć, jak bardzo od mrówek robotnic różni się królowa, a także czym żywi się modliszka. Każdy też mógł obejrzeć terrarium, w którym mieszka modliszka oraz formikarium, gdzie swój dom mają mrówki. Z pozoru małe istoty okazały się bardzo interesującymi stworzeniami, które zaciekawiły wszystkich bez wyjątku.

WYCIECZKA KLASY 5A I 5E DO POWSINA
Dnia 17.09. 2018 r. odbyła się wycieczka do Powsina w której udział brali uczniowie klasy 5A i 5E. Celem wycieczki było integrowanie zespołu klasowego, spędzenie czasu na świeżym powietrzu i na „sportowo” pożegnanie ostatnich dni lata. Pogoda dopisała, a uczniowie podczas wycieczki mieli dużo atrakcji, między innymi: zawody na kręgielni, zabawę „Jurand”, gry i zabawy sprawnościowe, łamigłówki matematyczne, a na koniec zabawy drużynowe oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Ślubowanie klas pierwszych

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019