Losy absolwentów

Max Jastrzębski

Urodził się 3 czerwca 2002 roku w Warszawie. Film „Wspomnienie lata" w reżyserii Adama Guzińskiego jest jego debiutem aktorskim. Jego kariera zaczęła się właściwie przez przypadek – Max został zauważony przez reżysera w jednej ze szkół na warszawskiej Pradze. Jest uczniem II klasy gimnazjum nr 28 przy ul. Umińskiego 11, ale wcześniej absolwent Szkoły Podstawowej nr 312 przy ul. Umińskiego 12, którą ukończył w 2015 roku.

Za swój debiut, „Wspomnienie lata”, który walczył o nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, Max Jastrzębski został nominowany w kategorii Najlepszy Aktor na 10. NETIA OFF CAMERA.

W tym roku w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych pojawiła się nowa nagroda – MasterCard Rising Star dla najlepszego aktorskiego debiutu. Wyróżnienie i 10 000 PLN otrzymał Max Jastrzębski za rolę w filmie „Wspomnienie lata”.

Foto: Podczas odebrania nagrody na Festiwalu NETIA OFF CAMERA

FILM „WSPOMNIENIE LATA „

Tak o filmie mówił Max cyt. : „Pamiętam, że gdy byłem rówieśnikiem Piotrka (Max Jastrzębski), głównego bohatera filmu „Wspomnienie lata” Adama Guzińskiego, bardzo chciałem już być dorosły. To chyba normalne wśród dzieci, problem się jednak zaczyna, gdy dorosłość przychodzi niespodziewanie, w jednej chwili, gdy świat, jaki dotychczas znaliśmy, zaczyna nam się jawić w zupełnie innych barwach.”

A tak pisano o filmie cyt. : „Max Jastrzębski doskonale odnalazł się w roli głównej. Przepełniony emocjami obraz dorastającego chłopca, który jednocześnie walczy ze strachem, bólem, niepewnością oraz naiwnością, jaka do tej pory cechowała jego życie. Urszula Grabowska jako matka stanowi doskonałe uzupełnienie roli chłopca, ale coś rozczulającego było w Robercie Więckiewiczu, który finalnie zaprezentował się jak starsza wersja Piotrka – wciąż lekko naiwny, wierzący w dobro, niechcący pogodzić się z brutalną rzeczywistością”

FILM „WSPOMNIENIE LATA”
Reżyseria: Adam Guziński
Scenarzysta: Adam Guziński
Producent: Łukasz Dzięcioł, Piotr Dzięcioł
Montażysta: Maciej Pawliński
Operator: Adam Sikora
Muzyka: Michał Jacaszek
Scenograf: Grzegorz Piątkowski
Obsada: Max Jastrzębski, Urszula Grabowska, Robert Więckiewicz, Elżbieta Romanowska, Joanna Niemirska, Jakub Lustyk, Paulina Angielczyk

Możesz obejrzeć fragment filmu „Wspomnienie lata „ udziałem Maxa.
KLIKNIJ na link:

Kuba Dyniewicz – absolwent naszej szkoły z 2015 roku, uczeń Gimnazjum nr 25 im. Czesława Niemena, od ponad dwóch lat związany z Teatrem Tintilo.

Występuje na deskach Teatru Rampa.
Role:
„Księżniczka Sara” – gazeciarz, kuchcik
„Zaczarowani” – średni brat
„Opowieść wigilijna” – Tim
„Książę czy żebrak” – żebrak, książę
Dodatkowo przez rok związany z Teatrem Amatorskim Gocław (projekt z budżetu partycypacyjnego na rok 2015) – rola Kaja w spektaklu „Prawdziwa historia Kaja i Gerdy”.
Wywiad z Kubą można zobaczyć w marcowym wydaniu Teleranka (od ósmej minuty):

Joanna Orysiak (Śliwińska) absolwentka naszej szkoły z 2000 roku. Naukę kontynuowała w XIX LO im. Powstańców Warszawy. Studia rozpoczęła w 2004 roku na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku biologia. W 2007 roku podjęła równolegle studia na SGGW na kierunku dietetyka. W roku 2010 rozpoczęła pracę w Instytucie Sportu - Państwowym Instytucie Badawczym gdzie jest członkiem rady naukowej Instytutu. W 2014 uzyskała tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Na co dzień zajmuje się żywieniem sportowców z kadry narodowej i problemem infekcji górnych dróg oddechowych u sportowców. Jest autorką wielu publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym. Brała czynny udział w konferencjach w kraju i za granicą -m. in. w Oksfordzie, Amsterdamie, Barcelonie, Wiedniu, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze.

Joanna Śliwińska i Paulina Mijal

Losy absolwentów
Szkoły Podstawowej nr 312 w Warszawie
w roku 2015

Losy absolwentów Szkoły Podstawowej nr 312 w Warszawie w roku 2014

Dzięki systemowi elektronicznego naboru do szkół gimnazjalnych możemy z uwagą śledzić losy absolwentów naszej szkoły.
Podobnie jak w ubiegłym roku największą popularnością cieszyło się Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego przy ulicy Umińskiego 11. To niewielka, kameralna szkoła, którą interesuje się coraz więcej szóstoklasistów spoza rejonu.
Na drugim miejscu pod względem popularności wśród naszych uczniów (ponad 20%) znalazło się Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej mające swoją siedzibę przy ulicy Afrykańskiej 11. Szkoła ta także realizuje rozszerzony program nauki języka angielskiego w klasach lingwistycznych, a ponadto nasi absolwenci wybierają klasy o profilu matematycznym i sportowym.
Ponad 14% absolwentów przyjętych zostało do Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 19 im. Bolesława Prusa przy ulicy Zwycięzców 7/9. Szkołę tę wybierają głównie ci, którym zależy na kontynuowaniu nauki w klasach z rozszerzonym językiem angielskim. Uczestniczą w lekcjach, które wykładane są w tym właśnie języku.
Dziewięcioro absolwentów postanowiło kontynuować naukę w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18 im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Angorskiej.
Mniejszą popularnością niż w latach ubiegłych cieszyło się Gimnazjum nr 27 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orląt Lwowskich przy ulicy Abrahama 10. Na naukę w tej szkole zdecydowało się jedynie pięcioro absolwentów, mimo że dla wielu jest to gimnazjum rejonowe. W Gimnazjum nr 25 im. Czesława Niemena przy ulicy Zwycięzców 44 uczy się 3% naszych ubiegłorocznych szóstoklasistów. To szkoła zajmująca w rankingach gimnazjów warszawskich wysokie miejsce, uznana na podstawie egzaminów gimnazjalnych za najlepszą w dzielnicy Praga Południe. Ma ona w swej ofercie także klasy językowe.
Tyleż samo osób wybrało Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej przy ul. Tarnowieckiej (3,6%), oraz Gimnazjum nr 44 im. gen. Pawła Chrzanowskiego przy ulicy Smolnej 30.